KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15727204

nr 1572 7204

Emil Lemon

(1895-1968), Sverige

Oljemålning, Blomsterstilleben. Signerad, daterad 1942. Olja på duk, 72x58 cm, yttermått inklusive ram: 75x60 cm

Emil Lemon, svensk bildkonstnär född 1895, död 1968.

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 23 oktober 2023
kl 18:47:53

18/10 15:36:32 1      Vinnande bud

Emil Lemon

Läs mer om Emil Lemon